Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

PROJEKTOWANIE I MONTAŻ SYSTEMÓW ALARMOWYCH

Zawsze Bezpiecznie! Pod czujnym OKIEM...

 
 
 
 
 
 
 
Galeria
Poznaj Arsalarm|Zobacz galerię &raquo;
 
 
 
 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [15-07-2024]: 3
Wizyt ogółem: 255997
-----------------------------------------------
Przeglądających stronę: 1

wielkość tekstu: A A A

Systemy Alarmowe

 

 

Od: Artur Sutkowski – Specjalista od Systemów Zabezpieczeń i Alarmów, z wieloletnim doświadczeniem i wyobraźnią, Właściciel firmy ARS-ALARM.

Do: Właścicieli domów, firm, sklepów, hoteli, restauracji – pragnących posiadać skuteczny System Zabezpieczenia Mienia, pozwalający komfortowo żyć i spokojnie spać.

Zadbaj o zdrowie, życie i bezpieczeństwo mienia...
Alarm to najskuteczniejsze zabezpieczenie domu i firmy!

Drogi Kliencie,

Jeśli Twój dom znajduje się we wspaniałej okolicy lub na chronionym osiedlu, to jesteś przekonany, że włamanie Ci nie grozi. Bardzo często w swojej pracy spotykam się z Klientami, którzy uważali, że mieszkają w okolicy o bardzo niskim ryzyku włamania, aż... do pierwszego włamania! Nie czekaj na tę przykrą chwilę, kiedy stwierdzisz, że Twój dom okazał się jednak twierdzą do zdobycia.

 

Poczuj się komfortowo i bezpiecznie

Sposobów na zabezpieczenie Twojego majątku jest wiele. Przed włamaniem chroni Cię nie tylko standardowy alarm, ale także urządzenia kontroli dostępu oraz monitoring wizyjny. Dzięki nim czujesz się znacznie bezpieczniej w Twoim domu lub biurze. Wiesz, że nic Ci nie grozi, a Twoje życie i praca stają się komfortowe i spokojne.

Niestety, o kradzieżach słyszy się coraz częściej. Złodzieje "polują" już nie tylko na niestrzeżone domki jednorodzinne na uboczu miast, ale nie oszczędzają też mieszkań w blokach. Same sposoby włamań stały się bardziej wyrafinowane i skuteczniejsze. Dlatego powinieneś dobrze i mądrze zabezpieczyć Twój dom, mieszkanie, czy biuro, by skutecznie chronić Twoich bliskich i Twój majątek...

Już sama świadomość tego, że masz zamontowany w Twoim domu System Alarmowy lub Twój obiekt jest monitorowany – działa odstraszająco na złodzieja, a Tobie gwarantuje należytą ochronę i swobodę działania.

Zamontuj System Alarmowy

Ochrona Twojego domu lub biura może zawierać wiele elementów. Często nie jest to tylko prosty alarm, ale rozbudowany system alarmowy z opcją powiadamiania służb interwencyjnych. Im bardziej skomplikowany system, tym jego cena jest wyższa. Mimo tego, coraz więcej Właścicieli domów i biur decyduje się na solidne zabezpieczenia.

Po pierwsze alarm, a w szczególności sygnalizator zewnętrzny skutecznie odstrasza włamywaczy. Po drugie, jeśli już ktoś niepowołany wtargnie do Twojego obiektu, to niezwłocznie uruchomi sygnalizację Twojego alarmu. Złodziej będzie miał parę sekund, aby uciec w strachu, zanim przyjedzie ochrona.

Z powyższego przykładu można wyciągnąć PROSTY WNIOSEK: porządny system alarmowy to bardzo ważne i skuteczne zabezpieczenie Twojego obiektu. Twój alarm spełnia dwie ważne funkcje: informacyjną – sygnalizuje o włamaniu; prewencyjną – odstrasza złodziei.

Rodzaje Instalacji Alarmowych

Twoja instalacja alarmowa może być przewodowa (czujniki z centralą łączy się kablami, które powinny być ukryte pod tynkiem bądź za listwami) lub bezprzewodowa (czujniki wyposażone są w baterie, a z centralą łączą się za pomocą fal radiowych). Centrala bezprzewodowa powinna sygnalizować wyładowanie baterii – w przeciwnym razie system przestaje być aktywny.

Instalacja bezprzewodowa jest tak skonstruowana, że uszkodzenie lub próba oderwania nawet jednego czujnika uruchamia Twój alarm. Nowoczesne czujniki tego typu wyposażone są w antysabotaż radiowy, dzięki czemu są odporne na zakłócenia.

Budowa Systemu Alarmowego

Czujniki wewnętrzne. Najpopularniejsze są czujniki ruchu (detektory). Należą do nich czujniki, reagujące na zmianę częstotliwości fal ultradźwiękowych lub promieniowania mikrofalowego, odbijających się od obiektu, znajdującego się w kontrolowanym obszarze. Najlepiej zastosować jednak nowoczesne, mikroprocesorowe czujniki ruchu, reagujące na promieniowanie podczerwone, emitowane przez ciepło ciała, poruszającego się intruza.

Na ogół montuje się po jednym czujniku ruchu w każdym pomieszczeniu z oknami. Umieszcza się je zazwyczaj w piwnicy i na parterze budynku. Reagują one jednak dopiero po wejściu włamywaczy do obiektu.

Czujki akustyczne. Nieco inną odmianą jest czujka akustyczna (mikrofonowa), reagująca tylko na dźwięk tłuczonego szkła w całym pomieszczeniu. Ponieważ złodzieje rzadziej wybijają szyby, obawiając się hałasu, a częściej otwierają okna, można zastosować tzw. czujniki kontaktronowe, nazywane też po prostu czujnikami otwarcia.

Między magnesem umieszczonym na ramie okiennej, a częścią stykową, zamontowaną na ościeżnicy okna, wytwarzane jest pole magnetyczne, które przerwane podczas otwierania okna, wywoła Twój alarm. Takim rodzajem czujnika możesz zabezpieczyć również Twoje drzwi wejściowe.

Czujniki zewnętrzne. Montowane są na zewnętrznych ścianach budynku pod okapem. Najczęściej mają zasięg 12-15m (można go skrócić). Sygnalizują one próbę zbliżenia się do Twojego obiektu nieproszonych gości. Takie czujniki są nieco droższe od wewnętrznych, bo muszą być odporne na zmiany temperatury, spadające liście, deszcz, śnieg czy wiatr – w przeciwnym razie generowałyby fałszywe alarmy. Nie powinny także reagować na małe zwierzęta.

Posesję można również zabezpieczyć stosując aktywne wiązki podczerwieni, które reagują na jej przerwanie. Czujniki takie umieszcza się np. na słupkach ogrodzenia. Wiązki podczerwieni mają zasięg od 6 do 200m.

Centrala. To serce Twojej instalacji alarmowej. Powinna być zamontowana w miejscu trudno dostępnym – np. w garderobie, szafie czy na strychu. Nowoczesna centrala, to urządzenie mikroprocesorowe, które odbiera sygnały z poszczególnych czujników i odpowiednio je interpretuje. Jest więc odpowiedzialna za uruchomienie syreny alarmowej i ewentualnie odbiornika radiowego, przekazującego sygnał do stacji monitoringu.

Może też przesłać informacje, który czujnik uruchomił Twój alarm, a więc z której strony próbowali dostać się włamywacze. Centralę dobiera się zależnie od liczby czujników, czyli liczby linii dozorowych.

Syrena alarmowa. Montuje się ją najczęściej na zewnątrz budynku, zazwyczaj wysoko, ponieważ dostęp do niej powinien być utrudniony. Jeżeli włamywacze ją uszkodzą, cały Twój system alarmowy stanie się bezużyteczny, chociaż nowoczesne urządzenia tego typu wyposażone są w zabezpieczenie antysabotażowe. Bezprzewodowa syrena ma wbudowany własny akumulator zasilający.

Jak działa Monitoring?

Do korzystania z usługi monitoringu niezbędne jest posiadanie zainstalowanego systemu alarmowego. Jeśli go jeszcze nie posiadasz, to nasi specjaliści zaproponują i zainstalują odpowiedni system, indywidualnie dopasowny do Twoich potrzeb.

Do centrali alarmowej podłączony jest specjalny interfejs (nadajnik), który przesyła do Centrum Monitorowania Alarmów (CMA) sygnały o zdarzeniach, zarejestrowanych przez Twój system alarmowy.

Rodzaj sygnałów, przesyłanych do CMA w głównej mierze zależy od czujników, które wchodzą w skład Twojego systemu alarmowego. Dzięki czujkom wykrywającym ruch, CMA uzyska sygnał o włamaniu do Twojego domu lub biura, a dzięki przyciskowi napadowemu będziemy mogli zaalarmować CMA w przypadku niepokojącego zdarzenia.

Istotnym elemenem usługi monitoringu jest reakcja załogi interwencyjnej, która jest wysyłana przez CMA po uzyskaniu odpowiedniego sygnału z Twojego systemu alarmowego. W przypadku stwierdzenia włamania, grupa interwencyjna pozostaje na miejscu do czasu Twojego przybycia lub przyjazdu Policji...

WAŻNE. Każdy Twój obiekt, objęty usługą monitoringu zostaje oznaczony specjalną tabliczką informacyjną: "obiekt chroniony", która już prewencyjnie wpływa na wyższy poziom Twojego bezpieczeństwa.

Na co możesz liczyć?

  • doradzamy Ci fachowo w odpowiednim wyborze;
  • sporządzamy czytelny i przejrzysty kosztorys;
  • projektujemy Skuteczny System Alarmowy dla Ciebie;
  • dokonujemy sprawnego montażu Twojego Systemu Alarmowego;
  • montujemy urządzenia kontroli dostępu w Twoim budynku;
  • proponujemy Ci Usługę Monitoringu;
  • zapewniamy Ci serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ( lata doświadczenia).

Posłuchaj opinii jednego z Klientów:

Na podkreślenie zasługuje profesjonalne podejście na każdym etapie projektu i budowy mojego systemu alarmowego oraz elastyczność i dokładność w dopasowywaniu oferty do moich potrzeb. Zaangażowanie, rzetelna obsługa, fachowe doradztwo, sprawny montaż oraz znajomość tematów bezpieczeństwa i dobry kontakt z panem Arturem Sutkowskim, zdecydował o moim wyborze.

Polecam firmę ARS-ALARM wszystkim właścicielom domów i biur, którzy pragną spokojnie funkcjonować każdego dnia i zdrowo spać.

Marcin Marciniak

Zapewnij sobie bezpieczeństwo i chroń Twój dobytek!

Chcę, żebyś tylko wiedział, że na swojej drodze spotkałem już dziesiątki zrujnowanych nerwowo i finansowo Właścicieli domów i firm, którzy stracili ogromne majątki przez zwykłe zaniedbanie! Życzę Ci, abyś nie był kolejnym…

Umów się na bezpłatną konsultację już teraz:

  • napisz: biuro@arsalarm.pl
  • zadzwoń: (+48) 502 475 687
  • a dobierzemy dla Ciebie dogodny termin spotkania i przedstawimy Ci skuteczne rozwiązania, byś oddychał pełną piersią i spał spokojnie

 

Do usłyszenia,

Artur Sutkowski
Twój Specjalista od Systemów Bezpieczeństwa

 
 
 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl
 
 

F.U.H. ARS-ALARM | ul. Władysława Bełzy 26 | 85-817 Bydgoszcz | Copyright© 2024

projekt:   [silnik Quick.Cms]